Green Card Göçmen Vizesi

Green Card Göçmen Vizesi

Göçmen Vizesi » Green Card Göçmen Vizesi

GREEN CARD NEDİR? Bir göçmen vizesi olan Green Card, Amerika Birleşik Devletleri’nde süresiz (ömür boyu) oturma ve çalışma izni sağlar.


Amerika Birleşik Devletleri Göçmen Bürosu, Ülkenin nüfusundaki kültür çeşitliliği artırmak amacıyla her yıl dünyanın bir çok farklı ülkesinden göçmen vatandaş kabul etmektedir. Amerika’da göçmen olarak yaşamanın yollarından biri de, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1990 yılından beri resmi olarak yürürlüğe koyduğu Green Card çekilişine (Diversity Visa Program) katılmaktır. Yapılan bu çekilişle her yıl yaklaşık 55.000 yabancı ülke vatandaşı Green Card sahibi olmaktadır.
GREEN CARD AVANTAJLARI NELERDİR?

Çekilişi kazanan kişiler ABD’de sürekli oturma ve çalışma izni, diğer adıyla Yeşil Kart (Green Card) kazanmış olur. Yeşil Kart’ın kazanılması durumunda Türk vatandaşlığınız devam ederken, Amerikan vatandaşlarının yararlandığı birçok haktan da faydalanma hakkınız olur. Green Card aldıktan 5 yıl sonra dileyen Yeşil Kart sahibi, Amerikan vatandaşlığına başvurabilir ve tam vatandaşlık alabilir.

Green Card sahibi bir kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki tüm bekâr çoçukları da ABD’de ömür boyu oturma ve çalışma hakkına sahip olur.

Green Card sahibi olan kişi, ABD’de seçme seçilme hakkı hariç diğer tüm haklara sahip olur. Green Card sahiplerinin ABD’de kendi şirketlerini kurma hakkı vardır. Green Card sahipleri, devlet ve özel okullardan burs alarak yada indirimli olarak eğitimlerine devam edebilir. Green Card sahibi öğrencilerin, Amerikan okullarında indirimli öğrenim görme ve hükümetin sağladığı burs ve kredilerden yararlanma şansları vardır.

Green Card sahiplerinin Amerikan sürücü belgesi almaya ve Amerika’ya bağlı eyaletlere yolculuk etmeye hakkı vardır.

Tüm bu hassas süreci profesyonel ekibi ile yürüten gocmenvizesi.com, tarafımızca başvurusunu gerçekleştirmiş olan tüm adaylara, iş istihdamı konusunda Amerika’da anlaşmalı olduğumuz kurul/kuruluş ların ihtiyaç önceliğine göre yardımcı olmaktadır. Bu ve bu gibi bir çok avantaja tarafımızdan alacağınız profesyonel vize hizmeti ile sahip olabilmektesiniz.

HAKKIMIZDA

ESA GLOBAL A.Ş

Adres: Gülbahar Mahallesi Avni Dilligil Sokak No:11 Kat:3 / 12 Şişli – Mecidiyeköy / İSTANBUL